Neden Dolgu Tercih Etmeliyim?

  • İşlem sonrasında anında sonuç görülür.
  • Günlük ve sosyal yaşantıya hemen devam edilebilir.
  • Kilo almadan istenilen bölgede dolgunluk (hacim) kazanılması sağlanır.
  • Alternatifsiz bir işlemdir.

Dolgu Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Herhangi bir vücut alanında dolgunluk istenen herhangi bir yerde bu işlem uygulanabilir.
  • Özellikle Yüz Bölgesinde; Dudak tasarımı, Gözaltı morluk tedavisi, Alın, Şakaklar, Elmacık kemiği ve El Bölgesinde; yaşa bağlı olarak el sırtı üzerinde,
  • Tüm Vücut bölgesinde ise hacim kazandırma ve kontur sağlamak adına; Meme Ve Popo büyütme, Bacak Eğriliği giderme alanlarında uygulanabilir.

Her Dolgu Malzemesi Aynı Kalite ve Özellikte mi?

Burada en önemli nokta dolgu işleminin bir uzman tarafından yapılmasıdır. Sonuçta yüz bölgenize ve vücudunuz içerisine bir madde enjekte ediliyor. Bu maddelerin aynı arabalarda olduğu gibi markaları ve değişen kimyasal özelliklerine bağlı olarak kullanım alanları vardır. Gözaltında ince deri yapısı altına uygulanacak dolgu ile elmacık kemiği üzerinde yanak bölgesine uygulanacak ve hacim isteyen bölge için kullanılacak dolgunun kimyasal bileşenleri tabi ki aynı olamaz. Dolgu ve marka konusunda çok hassas yaklaşım sergilemek gerekir. Bu konuda FDA onaylı ürünler tercihimdir.

Dolgu Uygulaması Risk Taşır Mı?

Hazır dolgu malzemeleri veya kişinin kendi yağ dokusu transferi yoluyla dolgu uygulaması yapmaktayım.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrah olmamın getirdiği avantaj ile hastalarıma sınırlı uyuşturma yolu ile uygun steril şartlar altında 3 mm lik bir delikten (minik bir kesi ile)girerek kişinin kendi yağını toplayıp işlemden geçiriyorum ve aynı kişinin ihtiyaç duyulan bölgelerine yine iğne yardımı ile dolgu malzemesi olarak kullanıyorum. Yağ dokusu ve içerisinde yer alan mezodermal kaynaklı kök hücrelerinin etkisinden de faydalanmaktayım.

Eğer hazır dolgu kullanılacak ise malzeme kalitesi ve uygulama tekniğine bağlı olarak riskler taşımaktadır. Bu nedenle malzeme kalitesi ve uygulayıcı (uzman ve deneyimli doktor) büyük önem taşır.

Dolgu malzemesi tercihini yaparken yüzeysel uygulamalar da hyalüronik asit türevlerini, güvenilir marka olmak şartı ile (ne olursa olsun FDA onayı) tercih etmekteyim.

Bazen derin uygulamalarda ise kalsiyum-hidroksiapetit (CaHA) türevlerini de kullanmaktayım.